• +1-800-123-789
 • info@webriti.com

Sportif Hizmetler

Kuvvet ve Kondisyon Koçluğu

Sporcuların fiziksel olarak yarışmaya hazırlık aşamalarını performans ölçümlerine göre değerlendirip, planlayan, uygulatan ve raporlayan birimimizdir.

Sezon öncesi ve arası hazırlık

Kuvvet kondisyon koçu, sporcuların sezon dışı ve yarışma dönemi fiziksel gelişim antrenmanlarını planlar, uygulatır, sezona formda ve amaca uygun başlamalarını sağlar. Bütün bu süreçlerin sonunda en önemli kazanım ise sporcunun profesyonel yaşamda daha az sakatlık yaşaması olacaktır.

Sporcu Psi̇koloji̇si̇

Sporcu koçluğu; sporcunun potansiyelini en mükemmel şekilde kullanabilmesi için psikolojik dinamiklerini, üst düzey profesyonel sporcuların psikolojik durum seviyesine çıkmalarını sağlayan bir sistemdir. Sporcu koçluğu; bireysel yeteneklerin daha çok ortaya çıkmasına odaklanır. İstenilen sonuçlara ulaşmanın temel hedef olduğu bu sistemde, sonuca ulaşmak için sporcuya olanak sunar.

 

EN UYGUN PERFORMANS TEKNİKLERİ PROGRAMI

 • İdeal Performans Durumu
 • Doğru Düşünüp, Doğru Tavır Almak
 • Amaç Saptama ve Strateji Geliştirme
 • Konsantrasyon
 • Zorluklarla Başa Çıkma ve Stres Yönetimi
 • Özgüven ve Özgüven Geliştirme
 • Olumlu Konuşma
 • Modelleme: Başarılı Sonuçları Yetenek Haline Getirme
 • Gevşeme Teknikleri ve Zihinsel Antrenman Yöntemleri
 • Yaratıcı Zihinde Canlandırma
 • İlerleyen Gevşeme Adımları
 • Hipnoz ve Otohipnoz
 • Takım Ruhu

Sporcu Beslenme Danışmanlığı

Optimal spor beslenmesi, hem sporcunun performansını hem de sağlığını desteklemektedir. Kişiye özel olarak hazırlanan diyet, spor beslenme uzmanları tarafından planlamalıdır.

 • Beslenme
 • Sportif Rehabilitasyon
 • Atletik Performans

Spor beslenmesi günümüzde yetersiz kaldığı için sporcu performansını ciddi oranda etkileyen bir faktör olmakta, ancak gerekli özenin gösterilmesi ile pozitif gelişim kısa sürede kaydedilmektedir.

Spor Branşlarında Yetenek Belirleme

6-12 yaş arası bireylerin Eurofit (9 testten oluşur. Avrupa Konseyi tarafından tasarlanan batarya, 1988 yılından beri Avrupa’daki birçok ülkede okul yaşındaki çocuklar üzerinde uygulanmaktadır.), Afferd (Ahperd (American Alliance For Health, physical education, reaction and dance)) ve USCA gibi uluslararası geçerliliği olan test bataryalarından toplam otuz iki adet test protokolü, profesyonel eğitimli ve yetkin kadromuz tarafından uygulanmaktadır. Elde edilen verilerle, American Cooper Enstitüsü ve WHO (Dünya Sağlık Örgütü) “veri tabanlarından” faydalanılarak yetenek belirleme ve fiziksel performans karnesi oluşturulmaktadır.

Medikal Fitness

Medikal Fitness; kökenini rehabilitasyondan alan ve bireylerin spora özgü hareketlerini ya da günlük aktivitelerinde ihtiyaç duydukları hareket türlerini etkili ve güvenli bir şekilde sağlama amacı ile oluşturulmuş yaklaşımlar bütünüdür.

Medikal Fitness Yaklaşımı

2000’li yılların başlarında popüler olan fonksiyonel eğitim ve medikal fitness yaklaşımı, multidisipliner çalışmalar sonucunda gelişerek ortaya çıkmıştır.

Nörolog ve fizyoterapist Dr. Vladimir Janda bu çalışmaların öncüsüdür. Dr Janda’nın çalışmaları, diğer fizyoterapistler tarafından USA’ya taşınmıştır. Spor Fizyoterapisti, Dr. Micheal Clark tarafından 2000 yılında National Academy of Sports Medicine (NASM) Personal Trainer Sertifikasyon okulu ile Medikal Fitness adı altında koruyucu ve rehabilitatif egzersizler olarak fizyoterapistler öncülüğünde uygulanmaya başlamıştır.

Doit’te Medikal Fitness, kişinin etkilenimleri ve kısıtlılıkları analiz edildikten sonra elde edilen sonuçlar ve kişinin fiziksel aktivite yeterliliği ile orantılı olarak uzmanlar eşliğinde planlanıp uygulanmaktadır.

Atletik Performans

Ritim Sports’un Atletik Performans Ekibi, amatör ve profesyonel kulüplerin sezon öncesi hazırlık dönemi ya da müsabaka döneminde sahaya dönüş süreçlerinde destek vermektedir.

Athletik performans, genç sporcular ve yetişkin sporculara uygulanır.

Doğru ve spora özgü hareket mekanikleri göz önünde bulundurularak çalışmalar öncesi yapılmış olan testler, her ay ve her sezon başı değerlendirilir.

Sezon içerisinde yaşanan sakatlıkların tedavisi ve tedaviyi takiben spora dönüş çalışmalarıyla birlikte performans çalışmalarının da önemi yüksektir.

Atletik performans ölçümlerinde; sporcuların dinamik ve statik postür analizi, kuvvet testi, kardivasküler dayanıklılık testi, çeviklik testi ve sürat testlerini göz önünde bulundurmaktayız. Testlerin sonucunda elde edilen bilimsel veriler ile, takımlara ve sporculara özel antrenman programları hazırlamaktayız.

Sporcuların branşlarına yönelik spesifik çalışmalar ile, performanslarının en üst seviyeye ulaşmasını hedeflemekteyiz.

Athletic Training

Sporcuların sakatlık sonrası sahaya dönüş safhasında görev yapan Athletic Training ekibimiz ile; patoloji, egzersiz bilgisi ve antrenman bilgisini harmanlayıp tedavi aşamasındaki sporcunun sakatlığını izole etmekteyiz ve fiziksel performans değerlerinin korunmasını sağlamaktayız.

Athletic Trainer, tedavi edici değildir. Athletic Trainer ile; sağlık departmanı (spor hekimi, fizyoterapist vb.) ile yapılan konsültasyonda verilen karar doğrultusunda antrenman planlaması ve uygulaması ile sporcunun hareket halinde kalmasını sağlamaktayız. Bunun yanı sıra, sporcunun  tedavi sonrası müsabaka düzeyine daha çabuk ve güvenli bir şekilde adapte olmasına destek vermekteyiz.

1